Особливості ловлі краснопірки з льоду
Вона примудряється зійти з гачка навіть в той момент, коли після клювання її, здавалось би вдало підсікли і рибалка вже відчуває її на гачку. У неї, виходить, зірвати, "збити" наживку і при цьому не попастися на гачок. Такими своїми трюками, ця риба може довести до шалу навіть самого спокійного рибака. Багато рибалок стверджують, що це досить хитра риба, її досить важко ловити, а улов не великий, тому, як правило не акцентують свою увагу на її ловлі. А дарма...
Мова йде про краснопірку. Ловля краснопірки з льоду може бути цікавою та добутливою, але справа в тому, що ловити її також потрібно вміти. А те що, краснопірка залишається активною, практично на протязі всієї зими, робить її перспективним об'єктом ловлі. Найголовніше, при ловлі червонопірки, правильно підібрати снасть, щоб вона могла якомога краще реагувати на ніжні, обережні клювання. Снасть для ловлі краснопірки в першу чергу повинна бути м'якою і чутливою. Найкраще для ловлі підійде жилка діаметром до 0.1 міліметра і маленька мормишка, розміром 3-4 міліметри з маленьким гачком. Вудочку обладнують кивком, з тонкого м'якого пластику, довжиною не більше 15 сантиметрів. При правильному підборі всіх компонентів зимової вудочки, краснопірка клює досить жваво, і знову ж таки, якщо все вірно підібрано, то проблем з порожніми клюваннями, а так само сходів стане набагато менше. При ціленапрямленій ловлі краснопірки на мормишку найкращі результати показує активна, з перемінною швидкістю проводка. Краснопірка добре ловиться на такі наживки як мотиль, короїд і личинки реп'яхової чи то молі, чи то мухи (в народі "рєпєйник", роздобути якого можна безпосередньо на самих реп'яхах, або в їх шишечках), а ближче до кінця зими можна пробувати ловити на опариша. Ця риба любить наживки білого кольору. Велику краснопірку ловлять на тісто, або на макаронні вироби. Краснопірку добре приманює тісто, забарвлене в рожеві тони. Зазвичай, краснопірка найбільшу перевагу надає мормишкам світлих тонів. В пасмурні дні при відсутності клювання можуть врятувати яскраво-окрашені мормишки. Найбільше рибалкам набридають найдрібніші представники краснопірки, вага яких ледве досягає тридцяти грамів. Рот у них маленький і вони просто смикають за шматочки наживки, тим самим просто об'їдають, або просто стягують її з гачка. У такому випадку, мабуть, найкраще перейти ловити на інше місце. Або можна спробувати, дещо збільшити мормишку, чи змінити наживку, можливо це відіб'є дрібноту. Щодо підгодівлі, то особливих вимог не має. Прикормити рибу можна по-різному, можна різними фірмовими сумішами, або звичайною макухою. Головне щоб прикормка створювала на дні хмаринки каламуті. Краснопірку, дуже приваблює каламуть, що піднімається з дна, вона відразу намагається попасти в таке місце, оскільки це асоціюється в неї з місцями її кормівлі. Зазвичай, якщо у водоймі багато краснопірки, то вже через 10-20 хвилин, після застосування прикормки, краснопірка буде біля Вас. І тут вже все залежить від Вашої майстерності гри мормишкою, реакції і чутливості снасті. Краснопірка завжди тримається своєї зграї, і якщо Ви спіймали одну рибку, то за нею обов'язково підуть і наступні. По матеріалам сайту Пішли на рибалку! Портал про рибалку в Україні!
|
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.